Refresh OFF
Last Changes: 2022-05-29 16:47:32
MK1_5000

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C4500 K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K4500 KL1200 KL2200 KL3200 VL3200 VL1200 VL2200 SO1 SUP1200

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C2Mix 500 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K2Mix 500 K4500 KL1200 KL2200 KL3200 VL1200 VL2200 VL3200 SO4 SO3 SO2 SUP2200

DAY 1
2022-05-26
DAY 2
2022-05-27
DAY 3
2022-05-28
DAY 4
2022-05-29
MEDAL
TABLE


[ 1 ] C2 Men 500m Heat 1 [ ] K1 Women 5000m Medal Ceremony

08:03  [122] C2 Men 500m  [FB]
08:03  [134] C2 Men 500m  [FA]
08:12  [120] K4 Women 500m  [FB]
08:12  [135] K4 Women 500m  [FA]
08:22  [136] C2 Women 500m  [F]
08:30  C2 Men 500m  [Medal Ceremony]
08:38  [121] K4 Men 500m  [FB]
08:38  [137] K4 Men 500m  [FA]
08:48  [119] C1 Men 500m  [FB]
08:48  [138] C1 Men 500m  [FA]
08:57  [139] K2 Women 200m  [F]
09:03  K4 Women 500m  [Medal Ceremony]
09:11  [140] C4 Women 500m  [F]
09:20  [125] K1 Men 1000m  [FC]
09:20  [126] K1 Men 1000m  [FB]
09:20  [141] K1 Men 1000m  [FA]
09:29  K4 Men 500m  [Medal Ceremony]
09:37  [142] C4 Men 500m  [F]
09:46  [143] C1 Women 500m  [F]
09:55  [123] K1 Women 500m  [FC]
09:55  [124] K1 Women 500m  [FB]
09:55  [144] K1 Women 500m  [FA]
10:02  K1 Men 1000m  [Medal Ceremony]
10:08  C4 Women 500m  [Medal Ceremony]
10:14  C2 Women 500m  [Medal Ceremony]
10:20  C1 Women 500m  [Medal Ceremony]
10:26  K2 Women 200m  [Medal Ceremony]
10:32  K1 Women 500m  [Medal Ceremony]
10:38  C1 Men 500m  [Medal Ceremony]
10:44  C4 Men 500m  [Medal Ceremony]
11:03  [158]-[166] K1 Men 200m  [FB]
11:03  [166] K1 Men 200m  [FA]
11:11  [156] C1 Women 200m  [FB]
11:11  [167] C1 Women 200m  [FA]
11:19  [157] K1 Women 200m  [FB]
11:19  [168] K1 Women 200m  [FA]
11:33  [165]-[169] C1 Men 1000m  [FB]
11:33  [169] C1 Men 1000m  [FA]
11:44  [159] K2 Men 500m  [FC]
11:44  [160] K2 Men 500m  [FB]
11:44  [170] K2 Men 500m  [FA]
11:51  K1 Men 200m  [Medal Ceremony]
11:59  [171] C2 Women 200m  [F]
12:07  [161] K2 Women 500m  [FC]
12:07  [162] K2 Women 500m  [FB]
12:07  [172] K2 Women 500m  [FA]
12:16  [173] C2 Men 1000m  [F]
12:26  K1 Women 200m  [Medal Ceremony]
12:34  [163] K1 Men 500m  [FC]
12:34  [164] K1 Men 500m  [FB]
12:34  [174] K1 Men 500m  [FA]
12:44  [175] C2 Mix 500m  [F]
12:54  [176] K2 Mix 500m  [F]
13:08  C1 Men 1000m  [Medal Ceremony]
13:14  K2 Men 500m  [Medal Ceremony]
13:20  C2 Women 200m  [Medal Ceremony]
13:26  K2 Women 500m  [Medal Ceremony]
13:32  C2 Men 1000m  [Medal Ceremony]
13:38  C2 Mix 500m  [Medal Ceremony]
13:44  K2 Mix 500m  [Medal Ceremony]
14:15  [177] C1 Women 5000m  [F]
14:55  [178] C1 Men 5000m  [F]
15:20  C1 Women 5000m  [Medal Ceremony]
15:35  [179] K1 Women 5000m  [F]
16:00  C1 Men 5000m  [Medal Ceremony]
16:10  [180] K1 Men 5000m  [F]
16:40  K1 Women 5000m  [Medal Ceremony]
16:50  K1 Men 5000m  [Medal Ceremony]
WBR 18:00.040 LARSEN Eirik Veras NOR PoznaƄ (POL) 2009-01-01
WCH 20:02.96 BALINT Noe HUN Copenhagen (DEN) 2021-01-01
Direct final
 FINAL  Medal Ceremony

Last Changes: 2022-05-29 16:47:32
[ 180 ] K1 Men 5000m - FINAL START: 2022-05-29 16:10
  PhotoFinish
Pos Lane Bib NF Athlete YOB WRank Mark
1 1 433 POR Fernando PIMENTA 1989 2 21:29.54
2 11 484 SLO Jost ZAKRAJSEK 1983 47 21:36.75 7.21
3 30 405 POL Rafal ROSOLSKI 1991 21:51.45 21.91
4 37 508 ESP Roi RODRIGUEZ 1994 21:58.56 29.02
5 8 551 UKR Oleksandr SYROMIATNYKOV 1994 30 22:03.46 33.92
6 13 18 AUS Fletcher ARMSTRONG 2002 22:16.35 46.81
7 16 467 SVK Milan DORNER 1998 22:33.78 1:04.24
8 21 118 CZE Martin SOBISEK 1998 22:56.16 1:26.62
9 31 352 NED Albart FLIER 1995 23:06.38 1:36.84
10 22 58 CAN Brian MALFESI 1993 23:09.17 1:39.63
11 17 91 CHN Jinshi WEI 2000 23:12.72 1:43.18
12 18 73 CHN Jintao CHEN 2001 23:25.67 1:56.13
13 33 316 JPN Taishi TANADA 1997 23:32.73 2:03.19
14 3 155 FIN Eetu KOLEHMAINEN 2001 18 23:44.57 2:15.03
15 14 36 AUS Pierre VAN DER WESTHUYZEN 2003 23:54.91 2:25.37
16 20 561 USA Cole JONES 2003 24:19.31 2:49.77
17 7 421 POL Wiktor ZARSKI 2001 28 KO
18 27 248 HKG Tsz Chun CHEUNG 1995 KO
19 28 569 USA Nicholas WHITCOMB 1995 KO
20 19 143 EGY Alaaeldin ABOUSAMRA 2000 KO
21 36 247 HKG Cheuk Ho CHEUNG 2002 KO
15 512 SWE Erik ANDERSSON 2001 DNF
2 43 BEL Artuur PETERS 1996 5 DNS
4 299 ITA Andrea SCHERA 1997 19 DNS
5 520 SWE Martin NATHELL 1995 21 DNS
6 273 ISR Ilya PODPOLNYY 1994 23 DNS
9 152 FIN Jeremy HAKALA 1995 39 DNS
23 15 ARG Valentin ROSSI 2002 DNS
24 17 ARG Agustin VERNICE 1995 DNS
25 527 TUR Deniz Romeo KAYA 2003 DNS
26 245 GUA Jeffrey Ruben GONZALEZ PERALTA 2000 DNS
29 436 POR Joao RIBEIRO 1989 DNS
32 278 ITA Samuele BURGO 1998 DNS
35 272 ISR Stav MIZRAHI 1998 DNS

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.35438704490662 s.