Refresh OFF
Last Changes: 2022-07-14 16:25:41
MC2_500

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C4500 K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K4500 KL1200 KL2200 KL3200 VL3200 VL1200 VL2200 SO1 SUP1200

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C2Mix 500 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K2Mix 500 K4500 KL1200 KL2200 KL3200 VL1200 VL2200 VL3200 SO4 SO3 SO2 SUP2200

DAY 1
2022-05-26
DAY 2
2022-05-27
DAY 3
2022-05-28
DAY 4
2022-05-29
MEDAL
TABLE


[ 1 ] C2 Men 500m Heat 1 [ 2 ] C2 Men 500m Heat 2

09:00  [1]-[3] C2 Men 500m  [H]
09:18  [4]-[6] K4 Women 500m  [H]
09:36  [7]-[8] C2 Women 500m  [H]
09:48  [9]-[11] K4 Men 500m  [H]
10:06  [12]-[14] C1 Men 500m  [H]
10:30  [15]-[16] K2 Women 200m  [H]
10:50  [17]-[22] K1 Men 1000m  [H]
11:40  [23]-[24] C1 Women 500m  [H]
11:52  [25]-[29] K1 Women 500m  [H]
13:30  [30]-[31] C2 Men 500m  [SF]
13:42  [32]-[33] K4 Women 500m  [SF]
13:54  [34] C2 Women 500m  [SF]
14:00  [35]-[36] K4 Men 500m  [SF]
14:12  [37]-[38] C1 Men 500m  [SF]
14:30  [39]-[40] KL2 Men 200m  [H]
16:50  [43] K2 Women 200m  [SF]
17:00  [44]-[46] K1 Men 1000m  [SF]
17:30  [47] C1 Women 500m  [SF]
17:36  [48]-[50] K1 Women 500m  [SF]
18:00  [41]-[42] KL3 Men 200m  [H]
WBR 1:35.829 KOROVASHKOV ALEXEY SHTYL Ivan GER Mascow (RUS) 2014-01-01
WCH 1:39.900 ITALY ITA Copenhagen (DEN) 2021-01-01
1st to Final A, 2-7 to SF, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Semifinal-1  Semifinal-2  FINAL A  FINAL B  Medal Ceremony  Summary

Last Changes: 2022-05-27 11:53:44
[ 1 ] C2 Men 500m - Heat 1 START: 2022-05-26 09:00 STARTED: 09:00:02
  PhotoFinish
Pos Lane Heat Bib NF Athlete YOB WRank Mark Rank
1 4 2 350
341
LTU Henrikas ZUSTAUTAS
Vadim KOROBOV
1994
1997
7 1:41.19 FA 1
1 3 3 194
203
GER Sebastian BRENDEL
Tim HECKER
1988
1997
18 1:41.41 FA 2
1 5 1 283
298
ITA Nicolae CRACIUN
Daniele SANTINI
1994
1992
1:42.01 FA 3
2 2 2 383
406
POL Aleksander KITEWSKI
Arsen SLIWINSKI
1996
1996
1:42.55 SF 4
2 6 1 177
162
FRA Loic LEONARD
Adrien BART
1996
1991
11 1:43.23 SF 5
2 5 3 496
500
ESP Manuel FONTAN
Pablo GRANA
2001
1999
5 1:43.56 SF 6
3 5 2 556
545
UKR Vitaliy VERGELES
Andrii RYBACHOK
1989
1994
4 1:43.88 SF 7
3 6 3 104
102
CUB Jose Ramon PELIER CORDOVA
Tabiani Ivan DIEGUEZ ALVAREZ
2001
2003
17 1:44.09 SF 8
3 2 1 53
62
CAN Tyler LAIDLAW
Alix PLOMTEUX
2000
2000
1:44.28 SF 9
4 4 1 113
122
CZE Antonin HRABAL
Jiri ZALUBIL
1999
2000
10 1:45.09 SF 10
4 4 3 384
379
POL Juliusz KITEWSKI
Krystian HOLDAK
2003
2002
1:45.22 SF 11
4 6 2 66
51
CAN Craig SPENCE
Bret HIMMELMAN
1995
1998
16 1:46.50 SF 12
5 8 1 183
186
GEO Gia GABEDAVA
Malkhaz TCHINTCHARASHVILI
2001
1997
1:46.91 SF 13
5 7 2 304
313
JPN Shuhei HOSUMI
Ryo NAGANUMA
1998
1994
1:48.40 SF 14
6 3 1 321
318
JPN Aoto YABU
Takanori TOME
1996
1992
22 1:48.84 SF 15
6 3 2 476
470
SVK Eduard STRYCEK
Peter KIZEK
2001
2002
20 1:49.09 SF 16
5 7 3 544
535
UKR Taras MAZOVSKYI
Danyil KHARECHKO
1998
1998
1:49.23 SF 17
6 2 3 78
98
CHN Zehui LI
Pengfei ZHENG
1998
1993
2:23.46 SF 18

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.12733602523804 s.