Refresh OFF
Last Changes: 2022-05-29 12:56:35
MC1_1000

C1200 C1500 C15000 C2200 C2500 C4500 K1200 K1500 K15000 K2200 K2500 K4500 KL1200 KL2200 KL3200 VL3200 VL1200 VL2200 SO1 SUP1200

C1500 C11000 C15000 C2500 C21000 C2Mix 500 C4500 K1200 K11000 K1500 K15000 K2500 K2Mix 500 K4500 KL1200 KL2200 KL3200 VL1200 VL2200 VL3200 SO4 SO3 SO2 SUP2200

DAY 1
2022-05-26
DAY 2
2022-05-27
DAY 3
2022-05-28
DAY 4
2022-05-29
MEDAL
TABLE


[ 63 ] K1 Women 200m Heat 4 [ 65 ] C1 Men 1000m Heat 2

08:45  [51] KL2 Men 200m  [SF]
08:52  [52] KL3 Men 200m  [SF]
09:00  [53]-[56] K1 Men 200m  [H]
09:20  [57]-[59] C1 Women 200m  [H]
09:35  [60]-[63] K1 Women 200m  [H]
10:00  [64]-[67] C1 Men 1000m  [H]
10:35  [68]-[73] K2 Men 500m  [H]
11:11  [74]-[78] K2 Women 500m  [H]
11:41  [79]-[80] C2 Men 1000m  [H]
11:53  [81]-[85] K1 Men 500m  [H]
12:30  [86]-[87] VL2 Men 200m  [H]
12:40  [88] SO1  [F]
12:50  [89] SO2  [F]
13:00  [90] SO4  [F]
13:10  [91] SO3  [F]
17:50  [102]-[104] C1 Men 1000m  [SF]
18:20  [105]-[107] K2 Men 500m  [SF]
18:38  [108]-[110] K2 Women 500m  [SF]
19:00  [100]-[101] VL3 Men 200m  [H]
19:30  [114]-[115] C2 Mix 500m  [H]
20:00  [118] VL2 Men 200m  [SF]
WBR 3:42.385 FUKSA Martin CZE Duisburg (GER) 2018-01-01
WCH 3:50.735 SCHEIBNER Conrad GER Copenhagen (DEN) 2021-01-01
OCH 4:04.4048 QUEIROZ Isaquias BRA Tokyo (JPN) 2021-01-01
1-6 + 3x7th BT to SF, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Heat 4  Semifinal-1  Semifinal-2  Semifinal-3  FINAL A  FINAL B  Medal Ceremony  Summary

Last Changes: 2022-05-28 17:05:03
[ 64 ] C1 Men 1000m - Heat 1 START: 2022-05-27 10:00 STARTED: 10:02:20
  PhotoFinish
Pos Lane Heat Bib NF Athlete YOB WRank Mark Rank
1 7 1 98 CHN Pengfei ZHENG 1993 3:56.07 SF 1
2 5 1 104 CUB Jose Ramon PELIER CORDOVA 2001 1 3:57.33 SF 2
1 5 3 109 CZE Martin FUKSA 1993 3 3:57.96 SF 3
1 5 2 225 GER Conrad SCHEIBNER 1996 2 3:58.20 SF 4
2 3 3 442 ROU Catalin CHIRILA 1998 3:59.60 SF 5
2 6 2 49 CAN Connor FITZPATRICK 1998 22 4:00.22 SF 6
1 4 4 162 FRA Adrien BART 1991 7 4:00.42 SF 7
3 7 2 105 CUB Serguey TORRES MADRIGAL 1987 4:02.01 SF 8
4 3 2 110 CZE Petr FUKSA 1998 4:02.32 SF 9
3 4 3 377 POL Wiktor GLAZUNOW 1993 12 4:02.37 SF 10
3 1 1 39 AUT Manfred PALLINGER 1992 4:03.14 SF 11
4 6 1 336 LAT Roberts LAGZDINS 1999 18 4:03.57 SF 12
5 3 1 554 UKR Yurii VANDIUK 1994 4:03.91 SF 13
5 4 2 150 EST Joosep KARLSON 1995 17 4:04.26 SF 14
4 6 3 529 UKR Pavlo ALTUKHOV 1995 30 4:05.28 SF 15
6 2 1 328 KOR Yiyeol KIM 1993 4:05.32 SF 16
2 6 4 474 SVK Matej RUSNAK 1988 32 4:05.50 SF 17
3 2 4 186 GEO Malkhaz TCHINTCHARASHVILI 1997 4:06.16 SF 18
6 8 2 491 ESP Jaime DURO 2000 4:06.59 SF 19
7 9 1 151 EST Deniss TIHHOMIROV 1999 4:08.30 qBT 20
5 7 3 182 FRA Frantz VASSEUR 1997 4:08.84 SF 21
6 1 3 47 CAN Andrew BILLARD 2002 4:11.52 SF 22
4 7 4 418 POL Lukasz WITKOWSKI 1996 4:12.77 SF 23
8 8 1 315 JPN Hikaru SATO 1996 4:13.22 24
7 1 2 318 JPN Takanori TOME 1992 4:16.80 qBT 25
5 3 4 565 USA Ian ROSS 1992 46 4:17.32 SF 26
7 8 3 475 SVK Peter STOLARIK 2003 4:26.52 qBT 27
6 8 4 78 CHN Zehui LI 1998 4:27.05 SF 28
7 1 4 451 SRB Dusan MILOSEVIC 2001 4:32.09 29
8 2 2 330 KOR Kangmin LEE 1996 4:35.10 30
2 3 279 ITA Gabriele CASADEI 2002 DNS
4 1 216 GER Michael MUELLER 1993 DNS
5 4 301 ITA Carlo TACCHINI 1995 5 DNS

Domtel © by Pilar 2013-2022           0.073220014572144 s.